TRT Arapça Canlı izle

TRT Arapça ,4 Nisan 2010'da yayın hayatına başlamış olan TRT'nin Arapça yayın yapan kanalı. TRT Arapça yayınıyla 350 milyon nüfusu olan bir coğrafyaya hitap etmeyi öngörmektedir. Kanalın koordinatörü Sefer Turan TRT'nin bu kanalla, son yıllarda Türkiye'ye yönelik Arap dünyasında oluşan siyasi merakın giderlenmesinin amaçlandığını açıklamıştır.

Açılış törenine Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu,Dönemin TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ve Katar Veliaht Prensi Şeyh Tamim bin Hamad el Thami de katılmıştır. Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa da sinevizyondan aktarılan mesajında, bölgede barış ve istikrarın önemine vurgu yapmış, kanalı ilgiyle takip edeceklerini ifade etmiştir. Ayrıca 24 saat Arapça yayın yapacak kanalda, kadın ve çocuk programları, eğlence, belgesel ve haber programları yayınlanlamaktadır. Bu programların büyük bölümü Arap ülkelerindeki programcılar tarafından ekrana yansıtılmaktadır. TRT al Arabiya, yayınlarını Türksat 3A, Arapsat ve Nilsat olmak üzere 3 farklı uydu üzerinden sürdürmektedir.

ترت العربية بث مباشر

الموقع الرسمي لمؤسسة الإذاعة و التلفزيون التركية. وجه TRT في عالم الانترنيت بمختلف اللغات، أخبار عالمية و محلية. أخبار عاجلة ، صحافة، إعلام، رياضة، سياسة، اقتصاد، ثقافة و فنون، عالم، تعليم، صحة، ترفيه، تمويل، فيديو، تلفزيون الانترنيت، بث مباشر، راديو، إذاعة صوت تركيا.

Yorum Yapın